Created By:
Vinnergi AB
Participating In:
Mustaschkampen 2025
Collecting for:
Mustaschkampen 2025
En mustasch kan vara ett statement. En snackis. Eller bara en schysst stil. Men i november bär vi den med ett större syfte.
På Vinnergi bygger vi mer än bara smart infrastruktur. Vi bygger omtanke. Därför stöttar vi år Mustaschkampen. Inte för mustaschernas skull, även om det är en kul grej, utan för att vi bryr oss. Om hälsa. Om varandra. Och om att göra skillnad där vi kan.
Donate
4,500 kr
30%
13 Days left

Vinnergi AB donated 200 kr

Recent activity

  • Tobias Stranninge Tobias Stranninge donated 500 kr

  • MATS OLSSON MATS OLSSON donated 300 kr

  • Anna Klingstedt Anna Klingstedt donated 300 kr

    Självklart vill jag bidra till detta! Har sett på nära håll hur svärfar kämpade mot sjukdommen :(

  • Andreas Besterman Andreas Besterman donated 300 kr

  • Peter Åhlander Peter Åhlander donated 300 kr

  • Anonymous User Anonymous User donated 500 kr

  • Mikael Jonsson Mikael Jonsson donated 300 kr

    För många år sedan fick min far besked vilket verkligen skakade om livet. Som tur va fick han behandling tidigt och har nu blivit frisk förklarad.

  • Fredrik Wiktorsson Fredrik Wiktorsson donated 500 kr

    Har hittills varit lyckligt förskonad från detta i min närhet. Men efter att jag fick anledning att genomgå en undersökning för en vecka sedan så tänker jag på det på ett helt annat sätt.

  • Ulf Andersson Ulf Andersson donated 300 kr

  • Josefine Lindersson Josefine Lindersson donated 200 kr

  • Kajsa Sjölander Kajsa Sjölander donated 500 kr

    För att jag mist både pappa o min ena bror i sviterna av prostatacanser. Och för att många andra drabbas av just prostatacanser.

  • Helena Bergström Helena Bergström donated 500 kr

    För att min man, min pappa och min svärfar och många andra jag känner har drabbats av Prostata Cancer

  • Adelin Jonasson Prostatacancerförbundet
    Hej Vinnergi! Vilket fint initiativ! Stort tack för att ni visar omtanke och stöd, inte bara till Mustaschkampen, utan också till varandra. Genom att starta en insamling till förmån för Prostatacancerförbundet bidrar ni till den viktiga forskningen och för oss ett steg närmare en bättre framtid för alla som drabbas. Tillsammans gör vi skillnad!

    Vi hoppas ni får ett fortsatt fint år och lycka till med insamlingen!

    Varma hälsningar,
    Adelin, Kommunikatör, Mustaschkampen